TOP 5 kļūdas UPS izvēlē – Kā izvairīties no dārgiem kļūdiem?

TOP 5 kļūdas UPS izvēlē – Kā izvairīties no dārgiem kļūdiem?
Nepārtrauktās elektroapgādes sistēmas (UPS) ir kritiski svarīgas jebkuram uzņēmumam, kurš vēlas aizsargāt savu IT infrastruktūru, iekārtas un datus pret elektrības pārrāvumiem vai sprieguma svārstībām. Diemžēl, daudzi uzņēmumi, izvēloties UPS risinājumu, pieļauj būtiskas kļūdas, kas ilgtermiņā var maksāt dārgi – gan finansiāli, gan operacionāli.
Šajā rakstā aplūkosim piecas visbiežāk sastopamās kļūdas, ko uzņēmumi pieļauj izvēloties UPS, un sniegsim ieteikumus, kā no tām izvairīties.
1. Nepareizi aprēķināta slodze
Viena no TOP 5 kļūdas UPS izvēlē visbiežākajām kļūdām ir UPS izvēle bez precīza aprēķina, cik liela jauda (VA un W) būs nepieciešama. Daudzi uzņēmumi balstās uz aptuveniem minējumiem vai vienkārši izvēlas modeli ar šķietami pietiekamu jaudu.
Riski:
Nepietiekama jauda var izraisīt sistēmas pārslodzi, kamēr pārāk jaudīga iekārta būs lieki dārga un energoietilpīga.
Risinājums:
Veiciet detalizētu jaudas aprēķinu, iekļaujot visas ierīces, ko plānots pieslēgt. Pārrēķiniet gan VA, gan aktīvo jaudu W, un ņemiet vērā arī iespējamās nākotnes paplašināšanas vajadzības.
2. UPS tipa neatbilstība faktiskajām vajadzībām
Ne visi UPS ir vienādi. Tirgū pieejami trīs galvenie veidi: offline (standby), line-interactive un online (double-conversion). Katram ir savs pielietojums un aizsardzības līmenis.
Riski:
Uzņēmumi bieži izvēlas lētāko risinājumu, kas var nederēt kritiskām sistēmām. Piemēram, line-interactive UPS var nebūt pietiekami drošs datu serverim vai ražošanas automatizācijai.
Risinājums:
Izvērtējiet riska līmeni – jo kritiskāka sistēma, jo augstākas klases UPS ir nepieciešams. Online UPS ir vispiemērotākais risinājums jutīgām iekārtām un IT infrastruktūrai.
3. Aizmirsts par akumulatora autonomijas laiku
Daudzi uzņēmumi koncentrējas tikai uz UPS jaudu, nepievēršot uzmanību akumulatora darbības laikam elektroapgādes pārtraukuma gadījumā.
Riski:
Ja akumulators spēj uzturēt sistēmu tikai dažas minūtes, tas var nebūt pietiekami, lai nodrošinātu drošu datu saglabāšanu vai sistēmas slēgšanu.
Risinājums:
Definējiet, cik ilgu laiku UPS ir jānodrošina – vai pietiek ar 5 minūtēm, vai nepieciešamas 30+ minūtes līdz ģeneratora iedarbināšanai. Atbilstoši izvēlieties akumulatora kapacitāti vai paplašiniet to ar papildu moduļiem.
4. Neparedzēta apkope un sistēmas novecošana
UPS nav bezapkopes ierīce. Akumulatori ar laiku zaudē savu jaudu, un ventilatori, elektronika un citas detaļas var nolietoties.
Riski:
UPS var atteikt darbību tieši tad, kad tas ir visvairāk vajadzīgs, ja nav veikta regulāra apkope vai monitorings.
Risinājums:
Izvēlieties UPS ar iespējotu attālinātu pārraudzību un ziņošanas sistēmu. Ieviesiet uzturēšanas grafiku un apsveriet apkopes līguma slēgšanu ar uzticamu pakalpojumu sniedzēju.
5. Nav integrēts risinājums ar esošo IT infrastruktūru
UPS bieži tiek uzstādīts kā izolēta vienība, bez integrācijas ar serveriem, tīkla pārvaldību vai ēku automatizācijas sistēmām.
Riski:
Nespēja automātiski noslēgt procesus vai saglabāt darbu elektrības traucējumu gadījumā var novest pie datu zuduma vai sistēmas bojājumiem.
Risinājums:
Izvēlieties UPS ar pārvaldības programmatūru, kas var automātiski izslēgt serverus vai brīdināt IT personālu. Pārliecinieties, ka UPS ir savienojams ar jūsu sistēmām (Windows, Linux, SNMP u.c.).
Kopsavilkums
Pareiza UPS izvēle nav tikai par cenu vai jaudu. Tas ir stratēģisks lēmums, kas var ietekmēt visa uzņēmuma darbības nepārtrauktību un datu drošību. Investējot laiku analīzē un izvēloties piemērotāko risinājumu, iespējams novērst dārgas kļūdas un nodrošināt mierīgu naktsmieru gan IT komandai, gan vadībai.